Interiér nízkonákladového občerstvení – šopa

12. 1. 2016 Dřevostavby, Ekologie štítky: ,

S kamerou jsme se podívali do interiéru malého občerstvení, jehož rekonstrukce se nesla tak trochu v duchu přírodního stavitelství.

Nacházíme se v nízkonákladovém obecním občerstvení. Jsme tady toho důvodu, že nám tady vzniklo zajímavé alternativní řešení. Na minulém videu jsme si ukázali tuto stavbu zvenku a nyní se podíváme, jak vypadá uvnitř.

Podle některých konstrukčních prvků je zřejmé, že byla využita nějaká stará bouda, která tady stála. To nám zapadá do principu přírodního stavitelství – zrecyklovala se nám tady nějaká stará bouda. Můžeme to vidět třeba i na těchto oknech – zůstala zde stará okna. Novým prvkem jsou zde OSB desky, protože se kladl důraz na nízké náklady a zajímavý vzhled. A hlavně to řešení bylo jednoduché a rychlé, což byl účel celé této stavby.

Další zajímavostí je řešení těchto stolů – vidíme obyčejné stavební desky natlučené na nějakém rámu. V této zadní části se schovává už docela luxusní vybavení, a přestože tady pořád máme nějaké jednoduché poličky z OSB desek a trochu nám tady vrže podlaha, tak i tady si může vybrat náročný zákazník. Nachází se zde zcela standardní zařízení pro přípravu kávy a všech ostatních dobrot.