Inspirativní galerie ve slamáku

30. 10. 2020 Interiéry, Slaměné domy štítky: ,

Není to ani bungalov, ani dvojpodlažní dům, ale něco mezi. Snížené, ale plně obytné podkroví s přístupem do galerie. Podívejte se na video z inspirativního slamáku.

Ani plnohodnotný dvoupodlažní dům, ani bungalov. Nacházíme se v prostoru, který je možná někde mezi. Jde o částečné podkroví a asi bych to nenazval loftem, protože tento prostor může být docela velký. Vidíme tady nižší sklon střechy a také snížený strop. Pořád je prostor dostatečný pro to, aby se zde dalo nějak fungovat.

Na tomto záběru vidíme jenom jednu část, druhá je skoro zrcadlově obrácená na druhé straně. Rozdíl je v tom, že prostor máme propojený s galerií a dole s kuchyní a s obývákem. Z druhé strany je to propojeno s dětským pokojem. Vzniká tady prostor, který lze použít na něco jiného než jen skladování věcí. V tomto konkrétním případě je zde i místnost s technickým zázemím.

Je to hodně nestandardní provedení a sdílíme ho, protože je až překvapující jak dobře to ladí. Prostor je příjemný a praktický. Zvenku je stavba díky tomu nižší, než kdyby to byla plnohodnotná sedlová střecha. V této stavbě je to v kombinaci s nadkrokevní izolací. Také je to celé slaměný dům. Vidíme tady hliněné omítky a za ní slámu, dřevěné podlahy. A tam kde sláma není je přírodní izolace. Hlavním tématem je ale atypické řešení, které je velmi příjemné.