Hliněná stěna v interiéru
Interiérová hliněná stěna z nepálených cihel dokáže skvěle akumulovat teplo a pracovat s vlhkostí.
Interiérová stěna z nepálených hliněných cihel – v tomto případě odděluje stěna prostor kuchyně a záchodu. Nacházíme se v dřevostavbě. Kombinace dřeva a hlíny je hodně výhodná. Hliněný materiál má velkou schopnost akumulovat teplo. A obzvláště si umí poradit s nadměrnou vlhkostí. Zmiňujeme to často proto, že tento materiál je na práci s vlhkostí asi nejlepší. Pojme přebytečnou vlhkost a potom ji zase pouští zpětně do prostoru. Což má velký vliv na kvalitu vzduchu a prostředí v interiéru.
Hlína taky vybízí k nepravidelným a kulatým tvarům. Vidíme, že v tomto prostoru je i vytápění – pec na dřevo. Ještě předtím, než zde byla tato hliněná stěna, zde byl umístěn veliký kámen pro akumulaci tepla.
Zajímavostí této stěny je také to, že stojí na této podlaze. Pod dřevěnou podlahou je již jenom dřevěný rám z kulatiny . Takže tady není žádný základ a stěna stojí víceméně ve vzduchu. Samozřejmě je rám dostatečně nadimenzován. Vidíme, že i po roce a půl, kdy tady stěna stojí, tak tu není ani prasklinka. Složení této stěny jsou hliněné cihly a na tom je nanesená hliněná omítka. Finální část je dekorativní omítka.
Takto jsme si poradili s oddělením záchodu a kuchyně a zároveň využili tento skvělý přírodní materiál.
* Označené položky jsou povinné.