Točité dubové schodiště v malém prostoru

10. 5. 2014 Interiéry štítky: , 1 komentář

I když je v domě málo místa na schodiště, dá se to obvykle nějak prakticky vyřešit. Podívejte, jak jsme si ve stísněném prostoru poradili my – točité schodiště z masivního dubu.

Často bojujeme s místem a schodiště pak může být opravdu výzva. Tady jeden takový oříšek byl. Už na začátku tohoto schodiště můžeme vidět, že jsme tady udělali takové extra zatočení. Bylo to z toho důvodů, že se tady současně řešil vstup do koupelny. Aby to všechno vyšlo, muselo se schodiště trochu přitočit. Mohli jsme si to dovolit pouze proto, že tady je chodba trochu větší.

Jedná se o masivní, samonosné schodiště z dubu. Schodiště je celotočité, protože tu bylo málo prostoru. Samozřejmě to má zase vliv na pracnost, ale dokázali jsme si poradit i s hodně malým prostorem.

Nahoře je menší chodba a vstup do několika pokojů a koupelny. Někdy ta řešení bývají krkolomná, trošku se prodraží, ale vždycky je to na úkor něčeho jiného. Pokud si dům nemůžeme postavit velký tak, abychom takové věci nemuseli řešit, musíme počítat s tím, že nás to potom zase někde dostihne. Je často hodně časově náročné všechno vymyslet a skloubit tak, aby nám to sloužilo prakticky a po dlouhou dobu.