Dřevostavba jako přístavba ke zděnému domu

25. 11. 2021 Dřevostavby, Materiály štítky:

Při rekonstrukcích se někdy nabízí postavit dřevostavbu jako přístavbu ke zděnému domu. Je to velmi dobře slučitelné a výhoda je hlavně v jednoduchosti a rychlosti.

Při rekonstrukcích se nám často nabízí postavit dřevostavbu jako přístavbu ke zděnému domu. Někomu by mohlo připadat, že to není úplně dobře slučitelné, proto sdílíme toto video. Naopak to může slučitelné velmi dobře, má to spoustu výhod a často to takto provádíme. Výhoda je zejména v rychlosti a jednoduchosti přístavby. Obzvláště, když použijeme zemní vruty, tak časová náročnost může být menší. Dřevostavba má obecně méně mokrých procesů, čímž v průběhu další stavby vznikají jiné výhody.

Tady máme ukázku, kde nejde poznat, že dům je tvořen dvěma systémy. Nejde vůbec poznat, že část je původní zděná chalupa a podkroví + celá navazující část je dřevostavba. I když je to tady celé na betonových základech, tak bylo výhodné postupovat dřevostavbou.

Je možná dobré si ukázat i nějaký výsledek, kde vidíme, že je to řešitelné a oba systémy spolu můžou dobře fungovat.

Některé věci se pak také řeší daleko jednodušeji, samozřejmě záleží na období. Zrovna teď jsme v situaci, kdy hodně zdražují materiály a některé materiály jsou nedostupné. To nám rozšiřuje možnosti a také co je k mání a za jakou cenu.