Nízkonákladová dřevěná fasáda

13. 11. 2015 Materiály štítky: , , ,

Jak může vypadat rychlá a levná dřevěná fasáda? Povrchově neupravované smrkové desky, obyčejný kotvící materiál a jednoduchá montáž. Podmínkou jsou dostatečné přesahy střechy a vhodné klimatické podmínky stavby.

Obyčejné smrkové desky, které nejsou nijak povrchově upravované, jen s odkorněnou oblinou. Obyčejný spojovací materiál a jednoduchá montáž. Pokud chceme zůstat u dřeva, nemáme moc peněz, nejsme na nějakém klimaticky namáhaném místě a máme alespoň nějaké přesahy střechy, tak i takováto fasáda může vydržet desítky let.

Důkazem toho jsou tyto desky, které jsou staré v tuto chvíli více než 10 let. Byly použity z jiné stavby, která tady stála před touto stodolou. Při rozebírání staré stodoly bylo vidět, že desky nejsou po 8 letech nějak degradované. Byly akorát zašedlé a někde trochu špinavé.

Jde vidět, že dřevo bylo parádním stavu a dalo se použít znova. Znamená to, že pokud je dřevo v tomto stavu po 10 letech, vydrží nám i další desítky let. Nemůžeme to nějak zevšeobecňovat, ale jde vidět, že za určitých podmínek i taková nízkonákladová dřevěná fasáda může být řešením.