Dobré nápady při stavbě domu

21. 8. 2015 Dřevostavby, Interiéry štítky: , ,

Odkud se berou dobré nápady při stavbě domu? Často je to jen o myšlenkové otevřenosti v průběhu stavby domu a chvíli času na přemýšlení. Může pak často vzniknout krásný detail.

Některé dominantní části domu, nejsou často na začátku vůbec v plánu a nejsou součástí projektu. Dobré nápady mohou vzniknout v průběhu stavby a tady máme jednu takovou ukázku. Jde o komín obložený přírodním kamenem, který je umístěný blízko k této příčce. Původně to měla být jenom klasická příčka, ale když se řešilo, co udělat s touto zadní stranou komína, přišel majitel srubu s nápadem dát sklo směrem do chodby.

Tím nám vzniklo originální řešení, které je dominantou této části domu. Když přicházíme po schodišti nahoru chodbou, můžeme vidět do místnosti a vidíme komín skrze sklo. Jde vidět, že pokud zůstaneme myšlenkově otevření v průběhu celé stavby domu a nedržíme se zuby nehty projektu ve všech směrech, může vzniknout zpestření ve stavbě.

Netýká se to samozřejmě nějakých zásadních konstrukčních změn – tyto odchylky od projektu bych moc nedoporučoval. Tento detail byl ale jednoduchý, nezasáhli jsme do konstrukce dřevostavby. Bylo to hlavně o nápadu, otevřenosti a chvilce času přemýšlení nad takovým detailem.