Dřevěná dílenská podlaha

15. 2. 2015 Interiéry štítky: , ,

Jak by mohla vypadat dřevěná dílenská podlaha inspirovaná tradičními postupy? Podkladní modřínové trámky jsme uložili přímo do jemného štěrku. Nebude to asi ideální pro náročné provozy, ale pro garáž či dílničku to může být zajímavá varianta.

Podlahu v garážích nebo dílnách si těžko dokážeme představit bez betonu. Tato malá ukázka dřevěné dílenské podlahy nám tuto představu může nabourat. Jedná se o modřínové fošny, které jsou uloženy na podkladních hranolech opět z modřínu.

Podklad může být připravený různě, ale tady jsme se nechali inspirovat tradičními postupy. Podkladní hranoly jsou uloženy pouze na zemi v jemném štěrku. Mohli jsme si toto řešení dovolit díky tomu, že lokalita této stavby se nachází na kopci a není tu téměř žádná spodní vlhkost.

Také konstrukční řešení dílny je tomu uzpůsobeno. Jsou to velké přesahy střechy a i další detaily souzní s tímto řešením. Asi to nebude ideální řešení pro těžce namáhané povrchy autodílen a nějakých dalších provozů, ale pro drobné kutily nebo zahrádkáře může dřevěná podlaha velmi příjemná varianta.