Detaily střešních oken a chyby při realizaci

28. 3. 2023 Dřevostavby, Interiéry štítky: ,

Řešení detailů střešního okna v interiéru má vliv na celkovou kvalitu a cenu realizace.

Detail střešního okna v interiéru. O špaletách nebo ostění dokončení toho střešního okna jsem se už bavili. Máme tady další ukázku vnímanou z pozice firmy, která tyto věci realizuje. Jde o detail, na který se často nemyslí. Tyto detaily mohou mít docela velký vliv na cenu, a jsou to věci, na které se často zapomíná. Realizace detailů trvá někdy až dvakrát déle než realizace velké plochy. Velká plocha ubývá rychle, je z toho dobrý pocit. Pak se ale narazí na detail a řemeslníci občas propadají v zoufalství, protože je tam hodně věcí, které je třeba vyřešit.

Tady si to ukazujeme v atypickém interiéru s nadkrokevní izolací. Pokud stavbu řídím svépomocí, rozhodně tyto detaily neřeší pokrývači, kteří montují střešní okna.

Na stavbách, kde řešíme konzultace, to často není dobře řešeno. Buď tam není dobře udělaná izolace nebo není správně napojená parozábrana, se mohou objevit chyby. Potom mohou vzniknout problémy jako je kondenzace a lidé to zaměňují s tím, že jim okno zatéká. Detaily jsou tedy opravdu důležité. Pokud jsou dvě okna umístěna vedle sebe, je to ještě náročnější.