Cihlová dlažba

31. 3. 2014 Interiéry, Materiály štítky: ,

Podlahové vytápění a cihlová dlažba ošetřená včelím voskem. Jaké jsou praktické zkušenosti?

Studeně, tak působí klasická keramická dlažba. Alternativou může být dlažba cihlová. Při rekonstrukci této staré chalupy byla použita v chodbě a na některých částech domu. Těžko si zde představit nějakou jinou. Cihlová dlažba má tlustší formát, který je 3 až 4 centimetry.

Je tady ve spojení s podlahovým vytápěním. Praktická zkušenost je, že trvá déle než se dlažba nahřeje. Potom zase vydrží déle teplá. Celkově naakumuluje více tepla.

Cihlová dlažba – člověka asi napadne, jak praktický bude povrch. Povrch je pravda cihelný, jsou vidět malé póry a nerovnosti, ale povrch je ošetřený včelím voskem, který je potom zažehlený. Takže když na tu podlahu sáhnu, tak povrch vůbec nepůsobí neprakticky a určitě jde udržovat nenáročným způsobem. Tato dlažba tu není zas tak dlouhou dobu, takže více si o tom popovídáme za 10 nebo 15 let.

K tomu rustikálnějšímu pojetí to ale patří. Na stěnách zde máme hliněné omítky, máme tu masivní dveře, masivní schodiště, staré trámy a keramická dlažba by se nám tu zkrátka nehodila.